Kelionę pradėti rekomenduojame aplankant įdomius Druskininkų miesto muziejus. Toliau galite keliauti link Švendubrės kaimelio, kuriame išvysite daug senų etnografinių sodybų bei mistiškąjį Velnio akmenį. Iš Švendubrės galite nuvykti į gamtos draustinį - Raigardo slėnį, kuriame įkvėpimo sėmėsi žymus menininkas M. K. Čiurlionis. Grįžti atgal į Druskininkus galite važiuodami miško taku link Mergelių akių ežerėlio.
Legenda pasakoja, kad slėnio vietoje kadaise buvo turtingas miestas Raigardas, kurio gyventojai nuolat puotavo, per daug šventė ir taip pykdė Perkūną. Dėl tokio jų elgesio miestas sugriuvo ir prasmego skradžiai, o nuo to laiko žemėje skamba prakeiktųjų varpas – jie ieško išėjimo iš požemio karalystės. Tas išėjimas yra užverstas Velnio akmeniu slėnio pakraštyje, prie Švendubrės. Sūrūs Druskininkų vandenys – tai pasmerktųjų ašaros.
Skaityti daugiauMergelių akys – mažas pelkėtas ežerėlis, telkšantis pušynų apsuptoje dauboje. Ežerėlis sudarytas iš dviejų vandens telkinių, sujungtų sąsiauriu. Iki Mergelių akių veda poilsinis takelis, rytiniame krante įrengtas lieptelis, nuo kurio galima mėgautis gamtos ramybe. Šalia ežerėlio stovi memorialas žuvusiems Dainavos apygardos Merkio, vėliau Kazimieraičio rinktinės partizanams atminti. Jų palaikai dar 1944-1953 m. buvo sumesti į Mergelių akių ežerą.
Skaityti daugiauDruskininkų miesto muziejus yra įsikūręs įspūdingoje neoklasicistinės architektūros viloje „Linksma“, pastatytoje dar XX a. pr. Ši vila kadais buvo LDK aristokratų Kiersnovskių giminės vasaros rezidencija, reprezentuojanti Druskininkų kurortą. Dabar muziejuje ir jo terasoje vyksta koncertai, parodos, kiti kultūriniai renginiai, taip pat registruojamos santuokos.
Skaityti daugiauIškiliausias visų laikų Lietuvos menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis gimė Varėnoje, vargonininko Konstantino Čiurlionio ir Adelės Marijos Magdalenos Radmanaitės-Čiurlionienės šeimoje. 1878 m. Čiurlioniai persikėlė gyventi į Druskininkus. M. K. Čiurlionio atminimui išsaugota tėvų sodyba, kurioje 1963 m. atidarytas M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus. Pagal M. K. Čiurlionio seserų Valerijos ir Jadvygos atsiminimus atkurtas autentiškas namelių interjeras bei sodybos aplinka. Profesionalaus dailininko ir muziko asmenybė yra tapusi lietuviškos tapatybės simboliu, o kūryba – XX a. pradžios Lietuvos ir Europos meno modernumo liudijimu. M. K. Čiurlionio talento universalumas atsiskleidė per muziką, dailę, žodžio meną ir fotografiją
Skaityti daugiauGalerija įsikūrusi savotiškame meno kvartale, šalia M.K. Čiurlionio memorialinio muziejaus, V.K. Jonyno galerijos ir Druskininkų miesto muziejaus. Čia rengiamos Druskininkų, Lietuvos ir užsienio dailininkų, fotografų kūrybos parodos. Galerijoje yra dailės salonas, kuriame galima įsigyti tapybos, grafikos, juvelyrikos, keramikos ir odos darbų.
Skaityti daugiauGalerijoje eksponuojami išskirtinio talento grafiko, tapytojo, skulptoriaus, vitražisto Vytauto Kazimiero Jonyno (1907–1997) visų kūrybos laikotarpių darbai: piešiniai, medžio raižiniai, litografijos, knygų iliustracijos, pašto ženklai, tapyba, skulptūra bei gausi dokumentinė medžiaga apie profesoriaus sukurtus interjerus, monumentaliąją dailę bažnyčioms. Iki pat mirties dailininkas V. K. Jonynas galerijoje leisdavo vasaras, bendraudavo su lankytojais, komentuodavo savo kūrybą. Visi galerijoje saugomi kūriniai – dailininko dovana Lietuvai.
Skaityti daugiauLegenda byloja, jog velnias nešė šį akmenį, nes norėjo juo užtvenkti Nemuną, tačiau pradėjo švisti ir netikėtai anksti pragydo gaidys. Velnias išsigandęs pametė akmenį ir nežinia kur pradingo, o akmuo nuriedėjo prie Švendubrės ir stovi ten iki šių dienų. Dabar šalia akmens stūksi legendų motyvais pastatytos medinės skulptūros "Varpininkas", "Raigardo legenda", "Piemenaitė".
Skaityti daugiauŠvendubrė – senas etnografinis kaimelis, įsikūręs šalia Raigardo slėnio. Ypač įdomios senosios dzūkų sodybos su savitais aptvertais kiemeliais. Kaime stūkso ir garsusis Velnio akmuo. Dokumentuose Švendubrė minima jau 1620 m.
Skaityti daugiau
Atsiliepimai