Šiuo maršrutu apvažiuosite visą Ančios ežerą bei išvysite šalia jo esančias lankytinas vietas ir gražius gamtos kampelius. Pradėję nuo Veisiejų Regioninio parko lankytojų centro, toliau keliausite pro Liudviko Lazario Zamenhofo paminklą-biustą ir senąjį Veisiejų dvaro parko uosį. Kelionę toliau tęsite Ančios ežero pakrante, ja atvyksite prie Vainežerio senovės gynybinio įtvirtinimo - Okopkos, o netoliese rasite ir Vainežerio buvusio dvaro sodybos fragmentus. Toliau galite vykti palei ežero krantus, ties Jezdo kaimeliu pervažiuoti tiltelį per Baltosios Ančios upę ir tęsti kelionę ežero pakrantėmis, pravažiuoti Veisiejų regioninį parką ir galiausiai vėl pasiekti Veisiejus.
Veisiejų regioninio parko lankytojų centre įkurta „Gyvenimas tarp vandenų“ ekspozicija, atspindinti net 37 Veisiejų regioniniame parke esančius įvairiausius vandens telkinius – nuo smulkių upelių iki ežerų. Lankytojų centras įsikūręs gražioje istorinėje vietoje – buvusio Veisiejų dvaro dešiniajame fligelyje. Parko pasididžiavimas – Europinė medvarlė – Veisiejų regioninio parko simbolis.
Skaityti daugiauLiudvikas Lazaris Zamenhofas – esperanto kalbos kūrėjas, gyvenęs Veisiejuose nuo 1885 m. Gimęs ir mokęsis Lenkijoje, vėliau baigęs studijas Maskvoje, Liudvikas atvyko pas savo svainį į Veisiejus. Čia L. L. Zamenhofas atliko gydytojo praktiką ir atkūrė esperanto kalbos rankraštį, kurį vaikystėje jo tėvas buvo sudeginęs. Veisiejai laikomi esperanto kalbos gimtine, o miesto parke pastatytas Liudviko Lazario Zamenhofo paminklas-biustas.
Skaityti daugiauVeisiejų dvaro parko puošmena – 30 metrų aukščio uosis, augantis jau daugiau kaip 200 metų. Tai – antras pagal storį uosis Lietuvoje, kurio kamieno apimtis – net penki metrai. Pavasarį, kai sužaliuoja visi medžiai, šis uosis dar būna plikomis šakomis. Sakmėje rašoma, kad visi medžiai turi akis ir mato, o uosis – aklas. Todėl apie 205-uosius metus gyvenantis medis, nematydamas bundančios gamtos, paskutinis ir išsprogdina pumpurus.
Skaityti daugiauVainežerio gynybinis įtvirtinimas, esantis Ančios ežero pietiniame krante, įrengtas XVII-XVIII a. Šis įtvirtinimas minimas ir Justinavos vardu, kadangi netoliese būta Justinavo dvaro. Manoma, kad 1812 m. šiame kalne buvę prancūzų apkasai – „okopkos“ ir dėl to jis vadinamas Okopkos kalnu. Dabar parke įrengtas įdomus pažintinis takas, tebežaliuoja įspūdingo dydžio parko Liepų alėjos.
Skaityti daugiauVainežerio dvaro parkas – vienas patraukliausių ir lankomiausių objektų ne tik Veisiejų regioninio parko teritorijoje, bet ir visame Lazdijų rajone. XVIII a. čia stovėjo dvaro rūmai, ūkiniai pastatai, tačiau laikui bėgant jie sunyko. Dabar parke įrengtas įdomus pažintinis takas, tebežaliuoja parko alėjos.
Skaityti daugiauVeisiejų miestas įsikūręs itin vaizdingoje vietoje – pusiasalyje, apsuptame Ančios ežero. Rašytiniuose šaltiniuose Veisiejai minimi jau nuo XVIII a. Senoji Veisiejų miesto dalis – istorinis centras, kuriame išsidėstęs tankus gatvių tinklas, aikštės planas, užstatymo fragmentai, barokinės struktūros bei klasicistinių formų Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia ir Veisiejų dvaro fligelis.
Skaityti daugiau
Atsiliepimai